Home Predaj diamantov Investičný diamant

Investičný diamant

E-mail

Cieľom každého investora je vlastniť také aktíva, ktoré v priebehu času nestrácajú na hodnote, sú kedykoľvek v čase likvidné (na trhu bez problémov predajné) a samozrejme sú spôsobilé prinášať zisk. Určite mnohí z Vás, ktorí čítate tento článok ste sa už ocitli v situácií, keď ste riešili otázku čo s voľným finančným kapitálom, ako s ním naložiť, hlavne tak, aby ste oň neprišli, resp. aby sa hodnota Vašich financií resp. investícií neznížila.

Diamanty Schwartz - ilustračný obrázokSamozrejme, garantovanú odpoveď na otázky tohto typu nepozná nikto, ale vzhľadom na historický vývoj ľudskej spoločnosti a pri zohľadnení záujmov a potrieb, je možné predpokladať určitý vývoj v smerovaní aktivít investorov do budúcna.

Diamant ako aktívum nesie prvky dobrej investície. Je medzinárodne obchodovateľný, vysoko likvidný, a v priebehu času nestráca na hodnote. Od roku 1983 každoročne stúpa na svojej hodnote, od uvedeného obdobia nebol zaznamenaný pokles ceny diamantov, čo je významné z hľadiska kreovania zisku založenom na náraste ceny medzi kúpou a predajom.

Investovanie do diamantov už nie je len výhradou najbohatšej spoločenskej vrstvy. Aktivity v tejto oblasti sa stali dostupnými pre širokú verejnosť. Na investovanie do diamantov Vám postačí už aj 100.000,- Sk.

Pri kúpe diamantu odporúčam zamerať sa na nákup certifikovaných diamantov, ktoré majú na pase (rundistane) vyznačené laserom číslo certifikátu. Uvedené značenie laserom je viditeľné pri 10 násobnom zväčšení. Certifikát Vám poskytne informácie o hodnotení (kvalite) diamantu a zároveň je garantom pôvodu diamantu (nekupujete tzv. „krvavé diamanty", z predaja ktorých sa financujú vojnové konflikty prevažne v Afrike).

Každý investor hľadá vlastné priority pri kúpe diamantu. Pre menej skúsených investorov odporúčam pozrieť si nasledovnú tabuľku priority pri kúpe diamantu.


No a pre zvedavcov, aký je rozdiel medzi investičným diamantom a diamantom osadeným v šperku ? Rozdiel medzi diamantom a diamantom z hľadiska chemického nie je žiadny, investičný diamant môže byť taktiež osadený v šperku.
Pri predaji šperkov osadených diamantom na území SR som sa stretol len výnimočne s certifikátmi k diamantom, ktoré sú celosvetovo uznané a vystavené renomovanými inštitúciami. Väčšinou sa pri predaji v klenotníctvach stretnete s certifikátmi, ktoré si vašu dôveru asi nezískajú, certifikáty sú vystavené na bežnom kartónovom papieri, s "pečiatkou hodnotiteľa". Špičkovo vybavené laboratória na hodnotenie diamantov na Slovensku nie sú, a ani tak skoro nebudú, nakoľko ich obstarávacia cena je vysoká a dopyt po takýchto službách je ojedinelý. Obchod s diamantmi je v prevažnej miere o dôvere, a to s čím som sa doposiaľ stretol na území SR si moju dôveru nezískalo.
Pri cene diamantu v šperkovom prevedení je potrebné brať na zreteľ, že za klenotnícke spracovanie platíte navyše, pričom pri investičnom diamante platíte len za diamant, nie za umeleckú hodnotu šperku. Pre zaujímavosť, bežne sa v šperkoch osádzajú diamanty o váhe 0,1-0,2 karátu. Ak by ste prejavili záujem o šperky s väčšími diamantami, je potrebné výber diamantu realizovať v súlade s osobnými preferenciami a finančnými možnosťami, pričom sa spravidla jedná o výrobu šperku na objednávku.

 

 

Šperky s diamantmi

Zásnubné prstene s diamantom
Náušnice s diamantmi
Prívesky s diamantmi

online shop

overiť cenu diamantu alebo diamantového šperku

Zdieľajte s nami

Tovar do ČR a SR doručujeme bezplatne na dobierku alebo osobne

optimalizované pre tieto prehliadače

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 544829

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 10 návštevníkov