Home Diamant Výbrus (Cut) Tolkowského ideálny výbrus

Tolkowského ideálny výbrus

E-mail
V roku 1919 mladý matematik, Marcel Tolkowsky, napísal magisterskú tézu týkajúcu sa proporcií výbrusov okrúhlych diamantov. To sa stalo základom pre to, čo sa teraz nazýva “Ideálny výbrus".

Povráva sa, že okoloidúcich v uliciach Londýna prosil, aby vybrali zo skupiny najviac príťažlivý – najvýraznejší diamant. Pomocou týchto bežných názorov náhodných pozorovateľov a spoločne s názormi brúsičov diamantov z jeho rodinného obchodu, ktorý mal v Belgicku, potvrdil proporcie najlepšie vyzerajúceho diamantu. Potom uplatnil matematiku a fyziku, aby svoje tézy dokázal.

Tolkowského ideálny výbrus Proporcie, ktoré vybral, predkladajú nádherný diamant. Ale priemyslu to zabralo viac než 80 rokov zrealizovať túto teoreticky predurčenú škálu parametrov, nie iba jednotlivých zložiek skupiny parametrov, tak ako je to ukázané na obrázku. Bol si vedomý zameniteľnosti medzi maximálnym leskom a maximálnym žiarením, ktoré sú výsledkom kolísajúcich kombinácií vrcholu a ihlancových uhlov.

Na trhu je k dispozícii Tolkowského kniha, kde je možné vďaka matematikovi Jasperovi Paulsenovi meniť matematické modely.
 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 544808

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 8 návštevníkov