Home Diamant Symetria (Symmetry) Digitálne skenery

Digitálne skenery

E-mail
Sarinov digitálny skener meria proporcie diamantov 10 krát rýchlejšie a presnejšie než predchádzajúce metódy.

Rýchle a presné meranie proporcií diamantov ich robí prípustnými pre laboratória ako je American Gem Society , ktoré ponúkajú klasifikáciu výbrusu.

GIA používa skenery na meranie veľkosti tabule a dimenzií diamantov, ale taktiež zhromažďuje všetky uhly atď., ktoré používajú pre svoje vlastné interné účely monitorovania diamantov; t.j. díleri dúfajúci v lepšiu triedu. GIA taktiež identifikovala predkladané pojednávané HPHT diamanty použitím ich Sarinovho – horizontového programu.

Ogi robí niečo podobné za nižšiu cenu, ale všetky laboratória momentálne používajú Sarina. Pri použití HCA by sme opäť uprednostnili Sarina. Ogi používa rozdielnu, menej presnú metódu pre výpočet kritického pavilonového ihlancového uhla.

Sarin (a Ogi) teraz taktiež merajú nepatrné – druhoradé fazety a sú schopné vytvoriť aj 3D modely, ale s menšou presnosťou ako OctoNus'ov nový skener Helium. Ich ďalšia generácia skenerov meria fazetové uhly s oveľa väčšou presnosťou, ale taktiež meria azimut alebo smer, ktorý fazet má (t.z. či protiľahlé fazety ležia presne oproti sebe) čo je pri 3D modeloch veľmi dôležité.

 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 544804

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 7 návštevníkov