Home Diamant Certifikáty Priority pri kúpe diamantu

Priority pri kúpe diamantu

E-mail
Niektorí uprednostňujú vyššiu čistotu, ale menší tvar. Vysoká farba v kombinácii s vysokou čistotou stojí oveľa viac, než vysoká farba v kombinácii so strednou čistotou, alebo stredná farba a vysoká čistota.
Veľmi veľa ľudí je schopných vidieť rozdiely vo farbe medzi D a I, pri dobrom svetle, iba málokto však dokáže spozorovať rozdiel v čistote medzi IF a SI1.

Možno že práve Vám by nevadila jedna - dve inklúzie, alebo diamanty nižších farieb sa vám môžu zdať "teplejšie". Je však veľmi dobrou myšlienkou prezrieť si celú škálu diamantov.

Váha karátu má najvyššiu cenu - zaváži najviac, hlavne tzv. "magické váhy" (ako 1.00 karát, 2 karáty, ½ karátu atď). Diamanty "pod touto váhou" ako 0.90 karátov a 0.45 karátov stoja o trochu menej. Ak nezaujme magická váha, potom je lepšie hľadať diamanty pod týmito hodnotami, ale tie sú veľmi vzácne, veľmi zriedkavé, tvoria iba okolo 5%.

Zle vybrúsený 1.00 karátový bezchybný (čistota IF, farba D) diamant stojí dvakrát viac než diametrálne väčší, žiarivejší 0.95 karátový diamant ideálne vybrúsený farbou F a čistotou SI1.
4 C´s
Vplyv na
$
krásu
Výbrus $ najviac
Farba $$ dosť
Čistota $$$ isto
Karát $$$$ ?

50 rokov dozadu si mohli dopriať veľké diamanty iba veľmi bohatí ľudia. Veľmi často kupovali vysokú čistotu na základe odporúčaní dôveryhodných klenotníkov (ktorí zase dávali dôraz na rady svojích verných dodávateľov). V dnešnej dobe máme zas viac predajcov vo farbe F-H a čistote VS2 až SI1 diamantov.

Požiadavka pre vysokú a komerčnú triedu kameňov (D-H, VS-SI) bude pravdepodobne rásť, čo znamená, že si bude udržiavať hodnotu aj likviditu.

Viera a kultúra môžu byť taktiež dôležité, pretože čistota u niektorých národov a kultúr znamená zázračnú silu prinášajúcu šťastie.

Tvar
Okrúhle diamanty sú najžiarivejšie a majú najpopulárnejší tvar, preto majú aj najvyššiu likviditu, ktorá je potrebná, ak ich chcete ďalej predávať, alebo obchodovať s nimi. Rozdielne nápadité tvary diamantov vychádzajú a opäť prichádzajú do módy (taktiež pokles a zvýšenie ceny). Momentálne sú napríklad veľmi obľúbené pre zásnubné prstene Princess výbrusy. Majú síce viac malých iskrení než okrúhle diamanty, ale pod 1 karát, ako starneme, naša schopnosť rozlišovať tieto malé jemné iskrenia klesá. Princess výbrusy sú viac náchylné štiepať sa pri okrajoch počas nosenia taktiež pri zakladaní do prsteňa. Vopred upozornený znamená byť vopred nato pripravený.

Tu sú názory rôznych ľudí
Priorita
Odporúčania
Iba veľkosť
Je možné žiť so žltkastým diamantom, ktorý má aj pár čiernych fľakov. Výbrus by mal byť v rozmedzí 54% až 60% celkovej hĺbky s tenkým až veľmi tenkým pásom. Hľadajte +60% povrchu plochy (snažte sa pod 65%).
Výbrus
Spreed
Karát
Magická váha
Čistota
I2
Farba
L - M
Veľkosť, potom kvalita
Nikto si nemusí všimnúť inklúzie vo vašom diamante, ak ste v pohybe. Jemne nažltlý pri dennom, alebo umelom svetle. Výbrus – ako je popísaný vyššie.
Výbrus
Spreed
Čistota
I1 - SI3
Farba
J - K
Obidva, veľkosť aj kvalita
Diamant musí vyzerať čisto pri pohľade okom, bielo a žiarivo.
Výbrus
BIC – briliant ideal cut
Čistota
SI1 - 2
Farba
I a vyššia
Iba kvalita
Ak chcete urobiť dojem na ľudí, alebo chcete kúpiť to najlepšie, kúpte diamant - je symbolom vašej lásky. Inklúzie musí byť len ťažko vidieť, alebo ak, tak iba pri 10 násobnom zväčšení. Diamant musí oslniť svojou ľadovou belosťou. Musí byť prekrásny. Výbrusu musí byť excelentný.
Výbrus
TIC alebor FIC
Čistota
VS a vyššia
Farba
D - F

 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 544806

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 7 návštevníkov